סילבוס קורס יסודות הצילום 

שיעור 1  פרמטרים עיקריים המשפיעים על הצילום שלנו בעידן הדיגיטלי: אור, צבעוניות, מד האור של המצלמה ופיצוי חשיפה, מערכת הפוקוס האוטומטי.


שיעור 2  מפגש שטח בנושא נוף וטבע. מדידות אור מדויקות, עומק שדה סלקטיבי, הסתכלות יצירתית על אור וטבע. 
עומק שדה ואיך משתמשים בו כדי לצלם תמונות יצירתיות. קומפוזיציות בצילום ובניית תמונות מעניינות.

                    

שיעור 3  צילום ותנועה. הקפאה ומריחה ושימוש במהירות סגר המצלמה. צילום עם חצובה וחשיפות ארוכות. פוקוס אוטומטי בצילומי לילה. 

                  

שיעור 4 מפגש שטח בנושא צילום בעלי חיים ולילה. צילום אוירה ובעלי חיים. בניית קומפוזיציה מעניינת צילום ושימוש יצירתי בעדשת המצלמה. חשיפות ארוכות בלילה. 


שיעור 5  עדשות שונות והשפעתן על הצילום בסיטואציות שונות. צילום נכון עם פלאש ותרגול בשטח. 


שיעור 6  מפגש שטח בנושא צילום מהיר ואינסטינקטיבי בתל אביב. ליצור תמונות רחוב יצירתיות ומצחיקות במהירות. התגברות על תאורה בעייתית ויצירת אפקטים של תנועה ברחוב. שימוש חכם בעדשת המצלמה.

                      
שיעור 7 צילום פורטרט. שימוש בכל האמצעים הטכניים לצילום תמונות מעניינות ויצירתיות. צילום פורטרט בסטודיו. ושימוש בתאורה ועזרים.. ביום והעמדה נכונים.

              
שיעור 8  מפגש שטח בנושא צילום פורטרט עם פלאש ובאור טבעי. יחסי גומלין בין אור טבעי לתאורת פלאש. ליצור תמונות עם לוק מקצועי בקלות. צילום עם מודל. 

שיעור 9  מפגש שטח בנושא צילום רחוב בחוף הים. תמונות אוירה של חוף תל אביבי.  טכניקות לצילום מהיר של תנועה. צילום שקיעה ואוירה של אור דמדומים. מפגש חובה לכל צלם!


שיעור 10  סיכום הקורס ומבט אל ההמשך, איך קונים ציוד איכותי והמלצות לכל תלמיד על הציוד המתאים לו באופן אישי. איך להתפתח כצלם.