top of page

המגזין

כל מה שרציתם לדעת על עולם הצילום

ארכיון

עכשיו זה שלכת! לצלם את העונה היפה של השנה
יש ריח של גשם, האויר נקי ויש תחושה של קרירות מעודנת. הבקרים כבר קרים. צריך להתלבש. לחשוב אולי להביא תרמוס איתנו לאוטו. בחוץ עדין חושך והבית עוד ישן. היעד עוד רחוק וההפתעות עוד מרובות. איך יתפתח היום? מה נצליח לראות? האם נשאר עם תחושת חמצמצה של פספוס? בראש ניצתת תקווה לתמונה מופלאה שקורית אחת לאלף. אולי, אין לדעת... אנחנו יוצאים בשעה מוקדמת אל הלא נודע. אל ההרפתקאה והריגוש שבצידה. חוסר שליטה על מה שיקרה משחרר אותנו קצת מדאגות. לא על הכל אנו שולטים. ניתן לרגע ההווה לשחק את תפקידו המתעתע. ננסה להיות חדים וממוקדים כשנגיע. עד אז אפשר להרגע בנסיעה רגועה ומנחמת עד היעד. צילום טבע הוא שילוב של עבודת שטח וחריצות של מטפס הרים עם חשיבה בהירה ויצירתית, יכולת הבנה של החשוב והמתנה לאותו רגע חמקמק בו הכל מתחבר. הצילום תחום בזמן קצוב והדברים משתנים בקצב מהיר.


דווקא שמזג האויר מתקרר וכולם רוצים להתכרבל מתחת לפוך מול סדרה טובה, זה הזמן שלנו הצלמים לצאת ולחקור את הטבע המשנתנה אל מול עינינו. פרחים חדשים פורחים, עצים מסירים את מחלופתיהם והטבע קורה לנו לצאת ולהתערבב איתו בצורה בלתי אמצעית.

צילום שלכת יכול להיות כל כך מעניין שכשרק עומדים מול התופעה מבינים כמה היא פוטוגנית. שלכת עצי האפרסמון היא דוגמא מעולה לשלכת המזכירה לנו את עצי המייפל בצפון-מזרח ארצות הברית ומזרח קנדה. העלים משנים את צבעיהם כאשר העצים מסיימים להשיל מהם פירותם ונכנסים לתרדמת חורף. מירוק לצהוב, מצהוב לכתום עז. חגיגה של צבעים. בשילוב עם תאורת חורפית של זריחה התמונות נעשות עוד יותר חזקות.כמה טיפים בשבילכם הצלמים שיעזרו לכם להוציא תמונות טובות יותר:


1. קומו מוקדם בבוקר והתחילו לצלם קצת אחרי הזריחה. אם יש טיפ אחד הכי חשוב זה הטיפ

הזה. אי אפשר לקבל את התחושה, התאורה והצבע שקורים בבוקר בשעה אחרת ביום. אפילו לא לקראת שקיעה (עם כל האבק שיש באויר). התאורה העדינה של השמש הנמוכה והצבעונית יחסית בשילוב עם השקט של הבוקר שמסביב מרכיבים אוירה קסומה שבה אפשר להתרכז ולצלם בשקט בריכוז מקסימלי.


2. צלמו מזויות מפתיעות. חלק מהעניין שבצילום נוף הוא להביא את המוכר והכביכול ידוע מזוית שונה ומעניינת. צילום מגובה נמוך מאפשר לנו ולצופים להביט בטבע מזוית בלתי שגרתית. אל תחששו להתלכלך. בואו עם בגדים. הבגדים מתנקים והתמונה נשארת לנצח. מוסיף נופך של דרמה שעוזרת . גם אל תחששו שהתמונה נראית קצת כהה במסך המצלמה. במחשב זה כנראה ייראה מעולה.


3. צלמו קצת כהה יותר מהרגיל. תמונה קצת כהה תעזור לנו להבליט את החלקים הבהירים והצבעונים בעלה וכן את הצבע. השילוב עם אור הזריחה ייתן לנו תמונות צבעוניות וחזקות. בין שליש הסטופ לסטופ שלם של כהות. תלוי בכם.


4. תמיד תחשבו על הרקע. הדבר הזה שלא בפוקוס? זה הרקע. והוא נוכח בכל תמונה שאנו מצלמים. אנחנו בתור צלמים צריכים להיות ערים אליו בטרם לחצנו על הכפתור. הרקע עוזר לנו להבליט את הנושא ולספר את הסיפור הגדול והמורכב של התמונה. גם אם הרקע מטושטש הוא נוכח ולכן כדאי מאד לשים לב שהוא משתלב ותורם לתמונה במקום להיות תקוע סתם כי הוא שם.רוצים ללמוד צילום בצורה רצינית עם הדרכה צמודה ביחד עם קבוצה שתתן לכם להרגיש כאילו זה שיעור פרטי? הצטרפו לחוויה בקורס יסודות הצילום. קורס ישר ולעניין שיניח את היסודות המעשיים והטכנולוגיים שיהפכו את הצילום שלכם לכל כך הרבה יותר טוב. השינוי כמעט מיידי.


פוסטים אחרונים
תגיות
bottom of page