איך עשיתי את התמונה הזו? #1


איך לצלם פורטרט קלאסי בסטודיו?

אחד הדברים הבולטים שבשבילם צלמים פותחים סטודיו הוא צילום פורטרטים. עולם צילום הפורטרט הוא גדול ורחב ורוב צלמי הפורטרטים הטובים עושים רק את זה. בצילום פורטרט יש המון מקום לדמיון ויצירתיות גם אם מדובר בסטודיו ורקע בצבע אחיד. מלבד הסטיילינג והביום שכל כך חשובים כדי להוציא תמונה טובה יש כמובן גם את עניין התאורה שכדאי לתכנן. לפחות זה משהו שהוא לכאורה פשוט לביצוע.

בצילום הזה רצינו ליצור קרבה עם הצופה. הצל על פניה של המודל נועד להדגיש את כיוון האור וללת תחושת אינטימיות. כדי לעשות את זה מיקמנו את התאורה הראשיות (key light) בצד ימין בזוית של כמעט 90 מעלות ביחס למודל. מיקום התאורה הזה יתן לנו שפע של צל על צד ימין של המודל (צד שמאל של הצלם).

מכיוון שצבע שערה של המודל שחור, רצינו להאיר את המודל בכיוון הנגדי כך שהשיער לא ״יתמזג״ עם הרקע שגם הוא שחור. התאורה האחורית מצד שמאל וקצת מאחורי המודל יוצרת מבהקים של אור על השיער ובכך ״מוציאה אותו״ מהרקע.

התאורות שהשתמשנו בהן: פלאשים של סטודיו עם קופסאות אור (סופט בוקס) מורכבים עליהם בכדי לרכך את האור הנופל ולפזר אותו על שטח גדול. את הפלאשים הבזקנו באמצעות משדר רדיו. זהו. סה״כ די פשוט.

רוצים גם אתם לדעת איך לצלם בסטודיו?

הרשמו עכשיו לקורס צילום פורטרט וסטודיו - 9 מפגשים חוויתיים בהם נתעמק בצילום פורטרטים. נצלם בסטודיו ומחוצה לו ונלמד את הטכניקות והטיפים לצילום פורטרט טוב.

פרטים מלאים כאן

להלן שרטוט הצילום להמחשה:

Featured Posts
Posts Are Coming Soon
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© כל הזכויות שמורות לירוק בית ספר לתקשורת חזותית | קידום אתרים

Tel: 03-670-5033 | Email: study@yarokonline.co.il |קיבוץ עינת