top of page

המגזין

כל מה שרציתם לדעת על עולם הצילום

ארכיון

מדריך מזורז למתעניין בלימוד פוטושופ


כל מי שמתעניין בתחום הגרפיקה הממוחשבת שמע וודאי לא פעם ולא פעמיים את המושג פוטושופ. מדובר בתוכנת עריכה מדהימה שכבשה את עולם העיצוב הגרפי ופותחה על ידי Adobe מערכות. פוטושופ נחשבת לתוכנה הנפוצה יותר בתחום עיבוד הפיקסלים והיא יכולה להתמודד גם טקסט, עיצוב, וידיאו ותלת מימד. הגרסא הראשונה של התוכנה יצאה לפני 33 שנים, ב-1987 ומאז עברה אינספור שדרוגים ושינויים. אמנם מדובר בתוכנה מורכבת, אבל היא מלמדים אותה מהבסיס, שלב אחר שלב, השמיים הם הגבול וכל מי שמסיים אצלנו את הקורס הופך - מכור!

מה אפשר לעשות בפוטו שופ?

התוכנה מאפשרת לבצע עיבודים שונים כמו בהירות, כהות, חידוד, טשטוש, חיתוך, תיקוני צבע ועוד… נהוג לעבוד בתוכנת הפוטו שופ בשכבות. חלק גדול מהתיקונים נעשים בשכבות התאמה שלא פוגעים בפיקסלים המקוריים. קיימים בה גם פילטרים חכמים שמאפשרים להקנות ולבצע שינויים שהם על התמונה. התוכנה עמוקה, מורכבת וחייבת להילמד לאט, בשלבים תוך תרגול בין השיעורים.

פוטושופ - למי זה מתאים?

  • לאוהבי צילום, צבע ומשחק באפקטים

  • לצלמים מקצועיים

  • מעצבים גרפיים

  • לכל מי שרוצה לשדרג את אלבומי התמונות שלו בבית

  • מי שרוצה להיחשף לעולם עיצוב הגרפי וללמוד אותו קצת יותר לעומק

  • בעלי עסקים שאין להם תקציבי עתק לפרסום

  • ועוד…

מה אנחנו מציעים לכם?

בית הספר ירוק מציע לסטודנטים שני סוגים של קורסים ללימוד פוטושופ:

קורס פוטושופ למעצבים

מדובר ב-12 מפגשים חד שבועיים. כל מפגש נמשך 3 שעות. מדובר בקורס למתחילים בו נלמד להכיר את התוכנה בצורה מעמיקה. נתרגל עיבודי תמונות ועיצוב גרפי תוך שימוש בכלים השונים של התוכנה. הקורס מתאים למעצבים גרפיים, מאיירים, אנימטורים ולכל מי שרוצה להעמיק את הידע המקצועי שלו בתוכנה. מתאים גם למתחילים וגם למי שמכיר את התוכנה. במהלך הקורס נבצע תרגילים שונים, כך שכל סטודנט ייצא עם תיק עבודות. הקורס מועבר על גבי גרסת פוטושופ CC העדכנית ביותר בכיתת מחשבי Mac עם מסכים גדולים. הלימוד משלב חוויה ייחודית ואיכותית ונעשה בקבוצות קטנות של עד 6 תלמידים עם מרצים מקצועיים מהתחום.

קורס פוטושופ לצלמים

קורס יסודי ומעמיק המורכב מ-12 מפגשים. כל מפגש נמשך 3 שעות. שילוב בין חוויה ייחודית ללימודים מעשיים בהם נלמד את תהליך עיבוד התמונה בתוכנה. קורס חובה לכל צלם מתחיל שרוצה לקחת את התחום צעד אחד קדימה. בתחילת הדרך נעשה היכרות עם התוכנה ונבין את יכולות העיבוד שלה. נעבור על ממשק התוכנה, הגדרות, תפריטים והעדפות אישיות. נעמיק בתיקוני צבע, בעבודה בשכבות, בחירה סלקטיבית, אפקטים, טכניקות, עריכת וידיאו ותלת מימד.

מאיפה מתחילים?

בשלבים הראשונים נארגן את שולחן העבודה, נייבא תמונות, נבצע תיקונים בסיסיים ונלמד איך לשמור תמונה בצורה נכונה. נלמד את הכלים העיקריים באזור הבחירה, נעבוד בתוך ומחוצה לאותם אזורים, נעמיד בכלי המברשת והצורות של התוכנה.

לקראת השיעור השלישי נבין איך עובדת שיטת השכבות, נסדר שכבות, נשכפל ונעבד אותן. נבין את ההיגיון שמאחורי העבודה עם מסכות וניצור תמונות HDR. לקראת אמצע הקורס נעבור לכלי בחירה קצת יותר מתקדמים, נלמד איך משתמשים בשכבות התאמה ובכלי מעברי צבע. נעמיק בפילטרים של טשטוש, תאורה ונבין איך מטפלים במקצועיות בתמונות פורטרט. לאחר מכן נעבוד עם אובייקטים חכמים ולקראת סוף הקורס נבין איך כותבים טקסט בתוך התוכנה, איך בוחרים פונטים, מפזרים טקסט באזורים מסומנים ואיך לעבוד עם מסלולים.

רוצים לשמוע עוד על לימודי פוטושופ מקצועיים? אנו מזמינים אתכם להשאיר את הפרטים שלכם אצלנו באתר ונשמח לחזור אליכם עם מענה על כל השאלות.

פוסטים אחרונים
תגיות
bottom of page